Acasă » SOC » „Vorbeste” cu degetele de la picioare

„Vorbeste” cu degetele de la picioare

De: Cancan 28/01/2008 | 00:00
Vorbeste cu degetele de la picioare

Jessica Knight, o adolescenta in varsta de 14 ani din Marea Britanie, aflata in stare critica la spital in urma unui atac sangeros, s-a folosit de degetele de la picioare pentru a vorbi cu parintii sai. Adolescenta a fost victima unui tanar de 21 de ani care a injunghiat-o in parc, fara niciun motiv, cu peste 30 de lovituri de cutit. Ea a fost gasita de un ciclist intr-o balta de sange si dusa la spital. In ciuda gravitatii ranilor, Jessica a supravietuit, insa nu a putut vorbi multa vreme din cauza socului suferit. „Am fost foarte tristi pentru ca nu gaseam nicio cale de comunicare cu ea”, au declarat parintii Jessicai. Ei au stat tot timpul langa ea si au fost fericiti sa vada dorinta de viata a fetei care nu doar ca a supravietuit, dar a comunicat cu ei dand din degetele de la picioare. „Jessica misca un deget pentru o afirmatie si doua degete pentru a nega ceva. Nu ne-a venit sa credem cand ne-am dat seama ce metoda inedita gasise ca sa vorbeasca cu noi. Acum, ne bucuram enorm ca s-a recuperat total”, a povestit tatal adolescentei britanice. (M.M.)

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video