Acasă » SOC » A pus-o sa sara de la balcon

A pus-o sa sara de la balcon

De: Cancan 04/10/2008 | 00:00
A pus-o sa sara de la balcon

SOC. Uciderea Cristinei Nistor i-a ingrozit pe colegi Mama victimei sustine ca politistul avea o amanta si isi batea sotia ori de cate ori venea de la aceasta. Ema Nedelcu Politistul care si-a impuscat sotia in cap si apoi s-a sinucis era o bruta care isi batea mereu consoarta, pana o invinetea. De multe ori a amenintat-o chiar cu moartea. De aceea, Cristina a vrut sa divorteze de el. Asa sustine mama victimei, care a povestit cum, la un moment dat, ginerele i-a pus cutitul la gat si a impins-o pe marginea balconului cerandu-i sa se arunce in gol. „A pus-o sa sara de la etajul opt”, a povestit Ana Sofian, mama Cristinei. Psihologii cred ca oribila crima a fost comisa din cauza geloziei, Claudiu Nistor fiind convins ca sotia sa divorta pentru ca avea o relatie amoroasa cu seful ei. Pe de alta parte, parintii Cristinei sustin ca el ar fi avut o amanta si ca isi batea sotia ori de cate ori venea acasa de la aceasta. Joi dimineata, politistul si-a impuscat sotia in cap dupa care s-a sinucis in acelasi mod. Un coleg al Cristinei a auzit impuscaturile si a intrat in birou. A ramas socat in prag. „Am deschis usa si i-am vazut intinsi pe jos. Aveau o gaura in cap si pe jos era balta de sange. Nu am mai intrat in birou”, a povestit politistilor. Baietelul de 9 ani al sotilor Nistor a fost anuntat ca si-a pierdut ambii parinti intr-un accident rutier. Psihologii si bunicii materni, care l-au luat in grija, vor sa-l protejeze cat mai mult timp pana la aflarea adevarului, pe care il va afla oricum cand se va duce la scoala.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video