Acasă » SOC » Manifestantii i-au dat foc unui politist

Manifestantii i-au dat foc unui politist

De: Cancan 15/12/2008 | 00:00
Manifestantii i-au dat foc unui politist

DRAMATIC. Politistul a cazut victima demonstrantilor din cartierul Exarhia Un agent a fost atacat de protestatarii, la Atena, cu cocteiluri Molotov. Victima a fost salvata de colegi. In weekend, mai multi tineri au lansat cocteiluri Molotov asupra unei sectii de politie din apropierea cartierului Exarhia, din Atena, unde un adolescent a fost ucis sambata trecuta de un politist. Ciocniri intre circa 100 de tineri cu fetele mascate si fortele de ordine au izbucnit ulterior in cartier. Un agent de politie a cazut victima demonstrantilor, luand foc dupa ce un manifestant l-a atacat cu un cocteil Molotov. Barbatul in flacari a fost salvat de colegii lui, care au reusit sa stinga focul, politistul fiind transportat de urgenta la spital. Confruntari au avut de asemenea loc ulterior intre zeci de tineri si fortele de ordine in apropiere de Scoala Politehnica. (D.A.)

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video