Acasă » SOC » „Am vazut fantoma la cativa metri de mine!”

„Am vazut fantoma la cativa metri de mine!”

De: Cancan 15/12/2008 | 00:00
Am vazut fantoma la cativa metri de mine!

APARITIE. Liceenii din Herculane (foto jos) au dat nas in nas cu fantoma, in timp ce cutreierau holurile hotelului parasit Noi declaratii ale martorilor par sa confirme ipoteza despre fantoma din hotelul parasit din Herculane si scot la iveala o tragedie: un accident mortal, petrecut cu un an in urma, pe holurile hotelului. Alexandru, un tanar de clasa a IX-a din Liceul „Hercules” din Herculane, isi va aminti toata viata de prima vizita in hotelul Decebal, fiindca atunci a intalnit o faptura identica cu „fantomei” fotografiate: „Acum vreo trei saptamani am mers cu sase colegi de clasa, seara, pe la ora zece. Am intrat si ne plimbam pe holuri. Nu aveam decat brichete la noi, iar una din fete avea un aparat. Pe scarile principale am simtit un aer foarte rece si am vazut silueta ciudata care apare in poza. Am vazut fantoma la cativa metri de mine! Am tipat, o fata care era cu noi a facut o poza, apoi am rupt-o la fuga!”. Pe de alta parte, un alt localnic a marturisit reporterilor CANCAN ca acum un an s-a petrecut o tragedie in zona hotelului: „Practic sunt doua hoteluri gemene. Decebal si Traian, ambele fiind legate de un culoar si de o gradina. Acum aproximativ un an, in hol la Traian a fost gasit un om mort. Cazuse in gol de la etaj. S-a zis ca a fost un accident!” (R.R.)

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video