Sotul „judecatoarei” lui Ridzi, protejat de sefi

Știri
Sotul "judecatoarei" lui Ridzi, protejat de sefi

SANCTIUNE. Doru Traila, asociat al fostului ministru al Justitiei, a fost amendat de Parchet pentru fapta comisa in urma cu un an si jumatate (vezi facsimil) LEGATURI. Ministrul Monica Iacob Ridzi a fost declarata nevinovata de institutia condusa de Cristina Traila, colega ei de partid Sotul sefei Autoritatii pentru Monitorizarea Achizitiilor Publice, institutie care a declarat-o nevinovata pe Monica Iacob Ridzi in deja celebrul caz „Zilele Tineretului”, este tinut in brate de Baroul Bucuresti, superiorii avocatului refuzand sa precizeze ce masuri s-au luat impotriva avocatului Doru Traila, dupa ce acesta a fost amendat pentru ultraj la politist. Narcis Voica Nici dupa cinci zile, conducerea Baroului Bucuresti nu a catadicsit sa raspunda la adresa trimisa de CANCAN, in care se solicitau informatii despre eventualele sanctiuni aplicate in cazul avocatului Doru Traila, care a fost amendat cu 1.000 de lei de procurorii de la Parchetul de pe langa Curtea de Apel Galati, fiindca a dat cu masina peste un agent de circulatie. Dupa ce au descoperit ca sotul Cristinei Traila – sefa Autoritatii Nationale pentru Reglementarea si Monitorizarea Achizitiilor Publice, institutie care a stabilit ca Ministerul Tineretului si Sporturilor a dat in mod legal cei peste 630.000 de euro unor firme de apartament pentru organizarea unor manifestari dedicate tinerilor – a incasat o amenda cu caracter penal de la procurori, reporterii CANCAN au incercat sa obtina o declaratie din partea conducerii baroului.

Omerta avocatilor

In mod bizar, atat decanul Baroului Bucuresti, cat si presedintele Uniunii Barourilor din Romania au refuzat categoric sa precizeze daca avocatul respectiv a fost chemat in fata consiliului si daca s-a luat vreo masura impotriva acestuia. In timp ce superiorii lui Traila au adoptat legea tacerii, avocatul isi continua activitatea pe la instantele din tara, pledand in fata judecatorilor pentru bunul mers al justitiei si aflarea adevarului.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video