Maternitatile din Bucuresti sunt foarte aglomerate! Viitoarele mamici nu au unde sa nasca!

Știri
Maternitatile din Bucuresti sunt foarte aglomerate! Viitoarele mamici nu au unde sa nasca!

Doua dintre cele mai importante unitati medicale sunt inchise: Giulesti si Polizu, din cauza tragediei din aceasta saptamana ori pentru renovare.

In restul, situatia tinde sa capete tente dramatice. La Filantropia, gravidele sunt internate la alte sectii, pentru ca la maternitate nu mai sunt locuri, iar la Cantacuzino nu exista decat un singur incubator liber. La Spitalul Universitar, nu esti primita daca nu ti-a venit sorocul, anunta Stirile Pro TV.

„Din pacate, toate incubatoarele noastre sunt ocupate. Nu putem asista gravide care nu sunt la termen, deci sarcini in curs de desfasurare si la care apare aceasta nastere precoce”, a declarat doctorul Bogdan Popescu, purtatorul de cuvant al Spitalului Universitar.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video