Rat isi baga in service Ferrari-ul de 230.000 de euro, de frica sa nu ia foc

Știri
Rat isi baga in service Ferrari-ul de 230.000 de euro, de frica sa nu ia foc

In urma cercetarilor, s-a ajuns la concluzia ca de vina ar fi un adeziv ce fixeaza rotile, iar la temperaturi mari se aprinde. Pana acum, cinci astfel de cazuri au fost raportate in SUA, Franta, Elvetia si China.

In total, nu mai putin de 1250 de astfel de masini vor fi verificate pentru a se schimba adezivul respectiv cu un dispozitiv fix. Printre posesorii de Ferrari se afla si internationalul roman Razvan Rat, care este foarte probabil sa faca un drum pana la service pentru a-i fi verificat automobilul in valoare de 168.000 de euro.

In urma cu patru ani, pe autostrada Bucuresti Pitesti, un alt fotbalist roman, Gabi Popescu, a avut probleme cu bolidul sau. Modelul sau de Ferrari 612 a luat foc, fiind distrus in totalitate.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video