Acasă » SOC » IMAGINI SOCANTE! Militari americani s-au fotografiat cu afghanii pe care i-au omorat

IMAGINI SOCANTE! Militari americani s-au fotografiat cu afghanii pe care i-au omorat

De: Cancan 21/03/2011 | 00:00
IMAGINI SOCANTE! Militari americani s-au fotografiat cu afghanii pe care i-au omorat

Fotografiile in care sunt infatisati soldati americani care au ucis civili afghani si care au pozat mandri langa cadavrele victimelor lor care se vede ca au fost torturate, inainte de a fi ucis.

Cel mai rau este ca, din cate se pare, victimele soldatilor americani nu sunt inarmate, mai mult de atat par a nu avea mai mult de 15 ani.

Cei doi soldati care apar in fotografii sunt judecati pentru crime de razboi, iar Curtea Militara care are dreptul de a hotari daca militarii sunt vinovati sau nu a incercat sa opreasca difuzarea imaginilor presei. Cu toate acestea imaginile au ajuns in revista Der Spiegel si pe internet.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video