Acasă » Știri » Sport » Fotbal » Neaga si Dica au fost dati afara de la Mioveni! Dica: „Am scos bani de la mine din buzunare ca sa facem vestiarele de unde ne antrenam”

Neaga si Dica au fost dati afara de la Mioveni! Dica: „Am scos bani de la mine din buzunare ca sa facem vestiarele de unde ne antrenam”

De: Cancan 02/01/2012 | 00:00
Neaga si Dica au fost dati afara de la Mioveni! Dica: Am scos bani de la mine din buzunare ca sa facem vestiarele de unde ne antrenam

Adrian Neaga si Nicolae Dica nu au avut un sfarsit de an 2011 prea bun, cei doi find dati afara de la CS Mioveni. Supararea celor doi este cu atat mai mare cu cat ei au contribuit cu banii lor la refacerea vestiarelor de la stadionul din Stefanesti, acolo unde echipa se antreneaza.

„Eu unul pot spune ca sunt dezamagit de modul cum s-au comportat anumite persoane la Mioveni, avand in vedere faptul ca, la inceput, eu nu luasem niciun ban de la club, dar in schimb am scos bani de la mine din buzunare ca sa facem vestiarele de unde ne antrenam”, a spus Nicolae Dica pentru MEDIAFAX.

Dica si Neaga au cumparat mobilier nou, instalatii sanitare pentru sala de refacere, dus si baie, au marit incaperea unde ei si coechipierii se schimbau si au angajat o firma pentru a pune gresie si faianta si a vopsi vestiarul fara a avea pretentia de a recupera banii de la club, intr-un moment in care nu luasera niciun salariu de la Mioveni, iar la 5 luni distanta li s-au reziliat contractele.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video