Excavatorist strivit in cabina utilajului dupa prabusirea unui mal de piatra

Știri

Barbatul care efectua, marti dupa-amiaza, lucrari de excavare intr-o cariera de piatra din Sarisoru Mic, din comuna Saru Dornei, a fost surprins de un mal de piatra de 10-15 metri.

Acesta a fost strivit in cabina utilajului si dupa o interventie de 30 de minute un echipaj al Detasamentului din Vatra Dornei a reusit descarcerarea acestuia.

Barbatul a suferit fracturi la ambele picioare, iar echipajul ISU din Vatra Dornei i-a acordat primul ajutor, dupa care a fost preluat de un echipaj al Serviciului Judetean de Ambulanta care l-a transportat la spital pentru ingrijiri medicale si investigatii suplimentare.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video