Acasă » Showbiz » Showbiz intern » Angela Gheorghiu, transportata de urgenta la spital! Sopranei i s-a facut rau pe scena Operei din San Francisco

Angela Gheorghiu, transportata de urgenta la spital! Sopranei i s-a facut rau pe scena Operei din San Francisco

De: Cancan 19/11/2012 | 08:19
Angela Gheorghiu, transportata de urgenta la spital! Sopranei i s-a facut rau pe scena Operei din San Francisco

Soprana Angela Gheorghiu a sustinut un spectacol pe scena Operei din San Francisco, dar din pacate nu a putut duce reprezentatia pana la sfarsit.

Saptamana trecuta, Opera din San Francisco a fost luata cu asalat de melomani pentru spectacolul “Tosca” lui Puccini, avand-o in rolul principal pe Angela Gheorghiu.

Din pacate, chinuita de o gripa intestinala, artista nu a reusit sa duca reprezentatia la bun sfarsit.

Spre dezamagirea fanilor, Angela a abandonat spectacolul dupa primul act si a fost transportata de urgenta la un spital din apropierea teatrului, potrivit enational.ro

Conducerea institutiei a hotarat sa o inlocuiasca pe celebra soprana cu debutanta Melody Moore, care nu a avut la dispozitie decat 25 de minute, cat a durat pauza, pentru a se costuma, machia si pregati ca sa dea ochii cu publicul.

Ionut Chiperi

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video