Acasă » Showbiz » Showbiz intern » Pepe nu are gând să mai participe vreodată la Eurovision: „Am fost refuzat in trecut pentru că nu cânt muzică românească”

Pepe nu are gând să mai participe vreodată la Eurovision: „Am fost refuzat in trecut pentru că nu cânt muzică românească”

De: Cancan 19/02/2013 | 22:46
Pepe nu are gând să mai participe vreodată la Eurovision: Am fost refuzat in trecut pentru că nu cânt muzică românească

După ce, acum mai bine de un deceniu, a vrut să participe la Eurovision şi a fost refuzat, Pepe s-a învăţat minte şi a abandonat ideea de a mai cânta vreodată la celebrul concurs.

Artistul a participat acum mai bine de 10 ani la Eurovision, dar nu a fost acceptat, deoarece nu cânta muzică românească. Cu toate acestea, piesele lui sunt ascultate si acum, dupa foarte multi ani.

„Am participat la Eurovision cu ceva timp în urmă, mai exact în 1999 şi 2000, însă am fost refuzat pentru că nu cânt muzică românească. Piesele cu care am fost respins, «Cred că m-am îndrăgostit» şi «Sunt gelos», le cânt şi acum, după 14 ani, şi au mare succes. Presupun că este acelaşi juriu, aşa că nu are rost să mai încerc; prefer să-mi văd de cariera mea”, a declarat Pepe pentru „ring”.

 

C.V.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video