Acasă » Știri » Știri interne » S-a întâmplat în România! O brăileancă a mers la Poliţie cu o cutie din lemn spunând că e grenadă, s-a stabilit că era… parfum

S-a întâmplat în România! O brăileancă a mers la Poliţie cu o cutie din lemn spunând că e grenadă, s-a stabilit că era… parfum

De: Cancan 29/04/2013 | 18:24
S-a întâmplat în România! O brăileancă a mers la Poliţie cu o cutie din lemn spunând că e grenadă, s-a stabilit că era... parfum

O femeie din judeţul Brăila a mers la Poliţie cu un obiect pe care l-a găsit în bucătărie şi despre care credea că este o grenadă.

Potrivit inspectorului principal Jenel Şogor de la Biroul de Relaţii cu Presa al Poliţiei Judeţene Brăila, poliţiştii din Făurei au intrat în alertă luni dimineaţă, după ce o femeia de 63 de ani din oraş a venit la sediul Poliţiei cu un obiect ce părea a fi o grenadă.

Imediat a fost solicitată intervenţia unui echipaj de la Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Brăila. Ulterior, femeia a povestit echipei de intervenţie că a găsit pe podea, în bucătăria casei în care locuieşte împreună cu un nepot de 16 ani, o cutie din lemn în care se afla un obiect în formă de grenadă.

În urma cercetărilor, poliţişti şi angajaţi ai ISU Brăila au stabilit că, de fapt, era vorba despre o sticluţă cu parfum a cărei formă semăna cu o grenadă, potrivit Mediafax.

Lucrurile s-au lămurit când a venit acasă nepotul femeii, elev la liceul din Făurei, care le-a spus poliţiştilor că îşi cumpărase parfumul, iar într-o pauză a venit să-l aducă acasă, dar pentru că a găsit uşa încuiată a aruncat cutia pe fereastra deschisă a bucătăriei.

Ionut Chiperi

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video