Acasă » Știri » Știri interne » Accident grav în Capitală! O ambulanţă care transporta un copil a fost lovită din plin de o autoutilitară

Accident grav în Capitală! O ambulanţă care transporta un copil a fost lovită din plin de o autoutilitară

De: Cancan 18/06/2013 | 10:50
Accident grav în Capitală! O ambulanţă care transporta un copil a fost lovită din plin de o autoutilitară

O maşină care circula în cartierul Berceni din Capitală a intrat, în plin, într-o ambulanţă care transporta la spital un copil de patru ani. În urma impactului puternic, autoutilitara s-a răsturnat, iar şoferul a fost transportat la spital.

Accidentul s-a produs la intersecţia dintre Şoseaua Olteniţei şi Calea Vitan. Salvarea a pătruns în intersecţie la culoarea roşie a semaforului. Martorii au spus că ambulanţa nu avea semnalele acustice şi luminoase în funcţiune, în timp ce şoferul salvării susţine contrariul.

Copilul de patru ani care trebuia să ajungă de urgenţă la spital a fost preluat de către o altă ambulanţă şi transportat în stare stabilă. Şoferul maşinii răsturnate a ajuns la Spitalul Bagdasar, iar poliţia a deschis o anchetă pentru a se stabili cine este vinovat, informează România TV.

Ionut Chiperi

 

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video