Acasă » Știri » Ultima ora! Fostul ambasador al Romaniei, condamnat dupa ce a ucis un om, a murit in inchisoare

Ultima ora! Fostul ambasador al Romaniei, condamnat dupa ce a ucis un om, a murit in inchisoare

De: Cancan 09/12/2014 | 18:25
Ultima ora! Fostul ambasador al Romaniei, condamnat dupa ce a ucis un om, a murit in inchisoare

Silviu Ionescu, fostul insarcinat cu afaceri al Romaniei in Singapore, cu rang de ambasador, a murit marti dupa amiaza in Penitenciarul Rahova.

Se pare ca el era bolnav de mai mult timp, iar marti la ora 16.00 a decedat. Potrivit rtv.net, familia a aflat abia la pranz ca situaţia lui este gravă, cu doar cateva ore inainte de deces. Fostul insarcinat cu afaceri al Romaniei in Singapore a fost condamnat pentru accidentul rutier din decembrie 2009, in urma carora o persoana a murit si alte doua au fost ranite.
Silviu Ionescu a primit sase ani de inchisoare pentru ucidere din culpa, doi ani si jumatate pentru vatamare corporala din culpa si patru ani de inchisoare pentru parasirea locului accidentului.

 

Recomandarea video

Urmărește Cancan.ro pe Google News
×