Acasă » BAC 2017 » BACALAUREAT 2017. A fost eliminată din examen după ce i-a sunat telefonul

BACALAUREAT 2017. A fost eliminată din examen după ce i-a sunat telefonul

De: Cancan 06/06/2017 | 17:55
BACALAUREAT 2017. A fost eliminată din examen după ce i-a sunat telefonul

O tânără din Arad care a susţinut, marţi, proba orală la limba şi literatura română din cadrul bacalaureatului a fost eliminată pentru că i-a sunat telefonul mobil în sala de examen, regulamentul arătând că elevii nu au voie cu astfel de dispozitive în timpul probei.

Potrivit Mediafax, eleva de clasa a XII-a trăsese biletul cu subiectul şi se afla în bancă pentru a-şi pregăti subiectul în momentul în care i-a sunat telefonul mobil. Conform regulamentului, elevii nu au voie să intre în examen cu telefoane mobile sau alte dispozitve de informare şi comunicare, iar la intrarea în sală li se atrage încă o dată atenţia.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video