Acasă » Galerie foto » Gestul emoţionant făcut de medicii italieni pentru băieţelul Magdei Vasiliu!

Gestul emoţionant făcut de medicii italieni pentru băieţelul Magdei Vasiliu!

De: Cancan 16/10/2017 | 08:38
Gestul emoţionant făcut de medicii italieni pentru băieţelul Magdei Vasiliu!

Magda Vasiliu şi-a dus băieţelul bolnav de cancer la tratament în Italia. Ea şi soţul ei, Cosmin Stoian, fac naveta de câteva luni bune, între Bucureşti şi Roma. Din fericire, băieţelul lor răspunde foarte bine la tratament, iar medicii care au grijă de el i-au făcut o surpriză.

 Vlad Andrei, în vârstă de 8 ani, este internat la o clinică din Roma, unde urmează un tratament deloc uşor. Uimiţi de tăria şi curajul de care a dat dovadă micuţul Magdei Vasiliu, doctorii i-au făcut o mică surpriză. Ei i-au dăruit o diplomă pe care scrie: „Atestat de curaj”. Cosmin Stoian a publicat o fotografie cu surpriza lui Vlăduţ, alături de mesajul: „Vlad a inventat curajul”.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video