Un tânăr de 21 de ani din Buzău s-a spânzurat din cauza certurilor cu părinții

Un tânăr de 21 de ani din Buzău s-a spânzurat din cauza certurilor cu părinții
Un tânăr de 21 de ani din Buzău s-a spânzurat din cauza certurilor cu părinții

Un tânăr de 21 de ani din Buzău s-a spânzurat din cauza certurilor cu părinții. Tragedia s-a produs miercuri seară. 

Viorel P. era student în anul trei la Facultatea de Arhitectură din cadrul Universității Tehnice „Gh. Asachi” din Iași, însă își dorea mult să înghețe anul și să plece în străinătate. Părinții săi însă nu erau de acord cu decizia fiului lor, iar din acest motiv existau multe certuri în familie. Ieri, Viorel le-ar fi cerut alor săi suma de o mie de lei, fiind hotărât să plece din țară. Însă a dat de un refuz vehement al părinților, potrivit reporterbuzoian.ro.

Ieri, în timp ce membrii familiei erau plecați la serviciu, iar sora în vârstă de 13 ani se afla la școală, tânărul s-a încuiat în magazie și s-a spânzurat de o grindă. Mama sa a fost cea care, în jurul orei 17:00, l-a găsit fără suflare, după ce l-a căutat ore în șir.

Trupul neînsuflețit a fost transportat la morga SML, în vederea efectuării necropsiei. Înmormântarea va avea loc sâmbătă, în localitatea natală.

 

Un tânăr de 21 de ani din Buzău s-a spânzurat din cauza certurilor cu părinții

 

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video