Ioan Popovici a murit în biroul său! I s-a făcut rău în jurul orei 13.00

Ioan Popovici a murit în biroul său! I s-a făcut rău în jurul orei 13.00

Edilul comunei Păltiniș, din județul Caraș-Severin, Ioan Popovici, în vârstă de 70 de ani, a murit, marți, în timp ce se afla în instituție, acesta suferind un infarct. Primarul se afla la cel de-al cincilea mandat.

Potrivit reprezentanților Primăriei Păltiniș, marți, în jurul orei 13.00, edilului i s-a făcut rău în timp ce se afla în instituție. Imediat, un angajat a sunat la 112, iar o ambulanță s-a deplasat de urgență la Primăria Păltiniș, pentru a-i acorda îngrijiri medicale.

Din păcate, primarul comunei, Ioan Popivici, nu a răspuns manevrelor de resuscitare efectuate timp de aproximativ 45 de minute, fiind declarat decesul în urma unui infarct miocardic.

Ioan Popovici avea 70 de ani și se afla la cel de-al cincilea mandat de primar al comunei Păltiniș, din județul Caraș-Severin.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video