Acasă » Trending » Managerul Spitalului Victor Babeș, declarații îngrijorătoare: „Sunt pacienți care așteaptă în gardă, pe scaun, cu oxigenul la nas”

Managerul Spitalului Victor Babeș, declarații îngrijorătoare: „Sunt pacienți care așteaptă în gardă, pe scaun, cu oxigenul la nas”

De: Cristina-Monica Popa 16/10/2020 | 22:37
Managerul Spitalului Victor Babeș, declarații îngrijorătoare: „Sunt pacienți care așteaptă în gardă, pe scaun, cu oxigenul la nas”
Managerul Spitalului Victor Babeș, declarații îngrijorătoare: „Sunt pacienți care așteaptă în gardă, pe scaun, cu oxigenul la nas”

Managerul Spitalului Victor Babeș a făcut declarații îngrijorătoare. Pacienții care merg acolo sunt nevoiți să aștepte ore întregi pe hol.

La Spitalul Victor Babeş din Capitală, oamenii stau noaptea ore în şir și aşteaptă externările, iar la Institutul Matei Balş nu mai sunt locuri.

Nu există soluții

Situația este una cât se poate de problematică și momentan nu există soluții.

„Se umple locul de aşteptare pentru pacienţii care vin la consultaţie, este plin de oameni care aşteaptă, sunt supăraţi, sunt nervoşi, vin şi ziua, vin şi noaptea, noaptea sunt aduşi cu salvările. Ce nu internăm sunt trimişi acasă, da, să se izoleze, să aştepte cele 14 zile liniştiţi fără nicio problemă, să ţină legătura cu medicul de familie şi în cazul în care apar simptome sună la salvare şi sunt aduşi la spital.

Noaptea vin pacienţi care aşteaptă în camera de gardă, pe scaun, cu oxigenul la nas până dimineaţa când facem externări”, a declarat medicul Emilian Imbri, managerul Spitalului Victor Babeș

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video