Acasă » Știri » Știri interne » Intalnire importanta la New York! Cu cine a discutat Victor Ponta

Intalnire importanta la New York! Cu cine a discutat Victor Ponta

De: Cancan 24/09/2014 | 21:26
Intalnire importanta la New York! Cu cine a discutat Victor Ponta

In cadrul vizitei efectuate in SUA, prim-ministrul Guvernului, Victor Ponta, s-a intalnit cu Victoria Nuland, adjunct al Secretarului de Stat al SUA.

Tema discuţiei a fost consolidarea Parteneriatului Strategic dintre Romania si Statele Unite ale Americii. De asemenea, cu aceasta ocazie, a fost discutata si modalitatea concreta de sprijin din partea Romania pentru coalitia internationala impotriva gruparii Statul Islamic.

Victor Ponta

CITESTE SI

Eveniment fara precedent pe National Arena! 70.000 de oameni, alaturi de Victor Ponta in cursa pentru Cotroceni

Radu Beligan îl susţine pe Victor Ponta! Mesajul emotionant pe care i l-a transmis actorul

 ictor Ponta a condamnat ferm si fara echivoc actele de teroare comise de gruparea Statul Islamic, fiind nevoie de eforturi coordonate la nivel regional si international pentru eradicarea acestei organizatii care atenteaza grav la stabilitatea si securitatea regiunii, informeaza Romania TV.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video