Acasă » SOC » Amy Winehouse se muta din Anglia pe o insula in Caraibe pentru a nu mai plati taxe

Amy Winehouse se muta din Anglia pe o insula in Caraibe pentru a nu mai plati taxe

De: Cancan 20/06/2009 | 00:00
Amy Winehouse se muta din Anglia pe o insula in Caraibe pentru a nu mai plati taxe

In incercarea ei de a renunta la droguri si alcool si dornica sa-si faca ordine in viata, cantareata Amy Winehouse este gata sa se mute definitiv din Marea Britanie pe o insula in Caraibe. „Amy iubeste St. Lucia si nu vrea sa mai plece niciodata de acolo. Considera ca acea insula i-a facut numai bine si acum a inceput sa compuna mai multe cantece ca niciodata.” a declarat o sursa din anturajul vedetei. Ea a inceput deja demersurile de a deveni cetatean rezident cu drepturi depline al micutei insule din Caraibe. Potrivit News Of The World Amy s-a indragostit de aceasta insula datorita muzicii ragae, cocteilurile cu rom si regimul fiscal mult mai avantajos. Cetatenii britanici care petrec mai putin de 183 de zile in Mare Britanie pot sa evite in acest fel plata taxelor catre fiscul britanic. Aceeasi sursa din anturajul cantaretei in varsta de 25 de ani a declarat: ” Amy a platit deja zeci de mii de lire, dar si-a dat seama ca are posibilitatea sa evite plata unor facturi uriase catre stat. Daca isi va petrece cea mai mare parte a timpului in strainatate, ea va putea sa economiseasca in acest fel o mica avere”

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video