Biletul Zilei »» Meciurile din play-out-ul Ligii I, baza unui nou câștig!

Publicat: 18/03/2019 | 10:25
Bucurie botoseneana la golul lui Catalin Golofca si Andrei Patache in meciul de fotbal dintre FC Botosani si FCSB, contand pentru Liga 1 Betano, desfasurat pe Stadionul Municipal din Botosani, duminica 16 decembrie 2018. © FOTO Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Biletul Zilei de astăzi cuprinde trei selecții din fotbal. Baza Biletului Zilei de astăzi sunt cele două meciuri din play-out-ul Ligii I.

Iată cum pariem:

De la ora 18:00 Concordia va primi vizita formației FC Hermannstadt într-un meci capital pentru ilfoveni. Fără victorie din octombrie anul trecut, echipa lui adrian Falub vine după un rezultat pozitiv în Moldova, 0-0 la Botoșani. Ne așteptăm la un debut prudent de meci motiv pentru care vom miza pe cel mult un gol marcat în prima repriză.

Pentru cea de-a doua selecție vom merge la Voluntari unde echipa lui Bergodi va căuta revanșa în fața FC Botoșani, moldovenii fiind singurii care au reușit în 2019 să-i învingă pe ilfoveni. Echipa lui „Ciobi” acuză din plin șocul raătrii play-off-ului fiind fără gol marcat în ultimele două partide. În consecință vom miza pe cel mult un gol marcat de moldoveni în acest meci.

Închidem Biletull Zilei cu un meci din Ucraina unde vom paria pe un rezultat pozitiv al oaspeților de la Poltava la Kiev cu Arsenal.

Biletul Zilei

ora 18:00 Concordia Chiajna- FC Hermannstadt, sub 1.5 goluri în prima repriză, cota 1.26

ora 20:30 FC Voluntari- FC Botoșani, oaspeții sub 1.5 goluri în meci, cota 1.40

ora 17:00 Arsenal Kiev- Vorkla Poltava, X2, cota 1.18