Catalin Botezatu: „Prietenii ma compara cu un cal”

Showbiz
Catalin Botezatu: "Prietenii ma compara cu un cal"

Pasiunea sa a inceput atunci cand o prietena i-a daruit designerului un armasar, pe care l-a numit Burebista. Bote ajunge din pacate destul de rar la echitatie, intrucat are un program destul de incarcat.

„Am inceput sa iubesc animalele si, mai ales caii, atunci cand, cu multi, multi ani in urma, o buna prietena de-a mea, o manechina de suflet, mi-a daruit de ziua mea un cal. Burebista il chema, de care tot ea s-a ocupat, desi a fost un dar. Pentru ca timpul, nici pe vremea aceea, ca si acum, nu-mi permitea sa am grija de animale atat de sofisticate. In schimb, ori de cate ori aveam timp, mergeam sa il vad, sa am grija de el si sa imi petrec timpul cu el. Nu degeaba, de multe ori, prieteni din anturajul meu m-au comparat cu un cal. De acolo, si acele barfe legate de mine, in care toata lumea ma asemana cu un cal pur-sange, care niciodata nu alerga pentru a castiga o cursa, ci pentru a-si intretine corpul”, spune Catalin Botezatu pentru ProTV Magazin.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video