Acasă » Galerie foto » Christian Sabbagh este disperat! Fetiţa sa e în stare gravă: ”Jur pe Dumnezeul meu că… ”

Christian Sabbagh este disperat! Fetiţa sa e în stare gravă: ”Jur pe Dumnezeul meu că… ”

De: Cancan 25/04/2017 | 10:31
Christian Sabbagh este disperat! Fetiţa sa e în stare gravă: ”Jur pe Dumnezeul meu că... ”

Christian Sabbagh este disperat! Fetiţa lui se află în stare gravă la spital. Prezentatorul TV a postat un mesaj sfâşietor pe Facebook.

Christian Sabbagh şi soţia lui suferă cumplit. Cei doi au devenit părinţi la începutul lunii martie, iar acum trec prin clipe teribile. Micuţa este bolnavă, iar moderatorul TV dă vina pe sistemul medical din România.

Fetiţa lui Christian Sabbagh e grav bolnavă.
Fetiţa lui Christian Sabbagh e grav bolnavă.

”Sistemul medical din România! Copilul meu se află în stare gravă, dar jur pe Dumnezeul meu că voi merge până în pânzele albe. Acum înţeleg de ce DNA-ul e o instituţie hulită in România, reţine prea mulţi oameni care fac rău”, a scris el pe Facebook.

Mai mult, acesta a explicat ce s-a întâmplat cu fetiţa lui: ”În noaptea de miercuri spre joi, mai exact la ora 00:35, am ajuns cu Anais la Spitalul Clinic de urgenţă pentru copii Grigore Alexandrescu. „Avea doar o banală febră”, dupa cum s-a exprimat medicul de gardă. După două ore de aşteptare, ne-a trimis acasă, cu recomandarea să-i administrăm, timp de 3 zile, un medicament. Astăzi, fiica mea se află internată, în stare gravă, la un spital privat! Eu, în calitate de jurnalist, răspund pentru orice scriu sau difuzez. Acel medic răspunde în faţa cuiva? Indiferent de cum se va acoperi în acte, nu voi lăsa lucrurile aşa. Pentru că durerea mea este şi durerea a mii de părinţi!”.

 

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video