Acasă » SOC » Criza alimentara a devenit critica in Coreea de Nord! Oamenii mor de foame!

Criza alimentara a devenit critica in Coreea de Nord! Oamenii mor de foame!

De: Cancan 01/07/2009 | 00:00
Criza alimentara a devenit critica in Coreea de Nord! Oamenii mor de foame!

Croreea de Nord se confrunta cu o situatie critica la nivel national, pe fondul conflictelor diplomatice din luna mai. Criza alimentara loveste in special copiii.”Oamenii nu mai au ce sa manance! Un adult poate trai cu cereale si legume timp de cateva luni, insa situatia este critica pentru copii. Numarul celor care sunt internati in spitale din cauza malnutritiei grave este in continua crestere”, a declarat un reprezentant al Programului Alimentar Mondial. Organizatiile umanitare spun ca de la jumatatea 1995 si pana in prezent, foametea a ucis 2 milioane de oameni.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video