Acasă » SOC » FOTO/VIDEO Bautura si droguri la Fan Fest! Ecologistii distrug Rosia Montana!

FOTO/VIDEO Bautura si droguri la Fan Fest! Ecologistii distrug Rosia Montana!

De: Cancan 18/08/2010 | 00:00
FOTO/VIDEO Bautura si droguri la Fan Fest! Ecologistii distrug Rosia Montana!

Timp de trei zile, la Rosia Montana a avut loc festivalul Fan Fest 2010. Acolo s-a adunat spuma ecologistilor sub pretextul de a salva aceasta zona de proiectul minier al organizatiei Rosia Montana Gold Corproration.

In programul festivalului erau promise multe: venit cu bicicletele de la Cluj, un tur ghidat al Rosiei Montane, conferinte si dezbateri, poezii sau povesti in jurul focului. In realitate, lucrurile au stat altfel. De venit cu bicicleta a venit o mana de oameni, de tur nu a mai avut nimeni chef dupa atata alcool amestecat cu tutun si nu numai, iar dezbaterile au fost cam fara fond – fum, ceata, plumb, nu aur.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video