Acasă » SOC » Incendiile din Santa Barbara provocate de cultivatorii de marijuana

Incendiile din Santa Barbara provocate de cultivatorii de marijuana

De: Cancan 19/08/2009 | 00:00
Incendiile din Santa Barbara provocate de cultivatorii de marijuana

Cultivatorii de marijuana sunt suspectati ca au declansat incendiile din California.Investigatorii din statul Santa Barbara, California sunt de parere ca cei care cultiva marijuana si care au posibile legaturi cu cartelele de droguri mexicane au cauzat incendiul din partea de nord a districtului Santa Barbara.Incendiul a pornit din cauza unui „dispozitiv de gatit” lasat intr-o tabara de catre traficanti de droguri suspecti. Focul a ars 137 metri patrati de tufis si cherestea, iar 24 de ferme si case au fost in pericol de a fi incendiate. 30.000 de plantatii de marijuana si o pusca model AK -47 au fot descoperite in apropierea incendiului, intr-un canion indepartat din Rezervatia Nationala Los Padres.Focul din Santa Barbara este primul in istoria districtului, cauzat de traficantii de droguri. Investigatorii afima ca numarul de ferme clandestine de marijuana din Statele Unite este in crestere, intrucat cartelele internationale de droguri s-au mutat pe pamanturi publice.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video