Acasă » Regional » Pedofilul Treptow reclama statul roman la CEDO

Pedofilul Treptow reclama statul roman la CEDO

De: Cancan 25/03/2008 | 00:00
Pedofilul Treptow reclama statul roman la CEDO

NEMULTUMIT. Pedofilul sustine ca a fost discriminat Istoricul american Kurt Treptow, acuzat si condamnat la sapte ani de inchisoare pentru pedofilie, a dat statul roman in judecata la Curtea Europeana a Drepturilor Omului. „Nu cunosc amanunte, stiu doar ca procesul a fost intentat si ca Treptow mi-a cerut cateva sfaturi. In principal, el a reclamat faptul ca a fost discriminat, ca nu s-a tinut cont de prezumtia de nevinovatie si ca procesul a fost judecat sub presiunea mass-media. Ca dovada la acuzatiile sale a invocat publicarea, in presa, a unor fotografii din dosarul sau, care ar fi trebuit sa fie secret, chiar pe parcursul anchetei”, a declarat Liviu Bran, avocatul lui Treptow in procesul care s-a desfasurat la Iasi. (E.N.)

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video