Acasă » Știri » Simona Halep – Elina Svitolina, din semifinalele de la Wimbledon, se joacă joi de la 15:00

Simona Halep – Elina Svitolina, din semifinalele de la Wimbledon, se joacă joi de la 15:00

De: Răzvan Scarlat 10/07/2019 | 19:45
Simona Halep - Elina Svitolina, din semifinalele de la Wimbledon, se joacă joi de la 15:00

Organizatorii de la All England Club au anunţat ora meciului Simona Halep – Elina Svitolina, programat joi, în semifinalele turneului de la Wimbledon.

Eleva lui Daniel Dobre va juca de la ora 15:00, ora României, prima semifinală, de pe Terenul Central. Imediat după încleştarea fostului lider WTA cu sportiva din Ucraina, vor păşi pe iarba londoneză protagonistele celui de-al doilea penultim act, Serena Williams şi Barbora Strycova.

Elina Svitolina conduce 4-3 după primele şapte dispute directe cu Simona Halep, înregistrând trei victorii consecutive înainte ca românca să rupă seria la începutul acestui an, la Doha, cu un 6-3, 3-6, 6-4. Va fi însă un duel în premieră între cele două pe iarbă. Interesant este că deşi nivelul celor două este foarte apropiat, iar stilurile lor de joc creează aşteptări pentru nişte dueluri memorabile, fizice şi extrem de disputate, istoricul meciurilor lor directe a furnizat surprize.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video