„Trosneala” intre buturi

Publicat: 30/04/2007 | 00:00

„Ros-albastrii” si-au batut dusmanii de moarte si pe tabela (23-21), si pe teren. La pauza, ambele echipe aveau „in cont” cate trei puncte, aduse de Vlaicu – Steaua si Curea – Dinamo. In repriza a doua, Vlaicu a punctat din nou, dar Calafeteanu a restabilit egalitatea. Ciuntu a marcat primul eseu al meciului. Nici dinamovistii nu s-au lasat mai prejos si-au reusit doua eseuri. Derby-ul din penultima etapa a play-off-ului Diviziei Nationale a incins spiritele in Ghencea, asa ca in minutul 70, Csaba Gal (Steaua) si-a varsat naduful pe adversarul sau, Adrian Barbuliceanu, si i-a administrat cativa pumni in plina figura. Dinamovistul a ripostat si amandoi au primit cartonase galbene. La final, oaspetii conduceau cu 21-16, dar salvarea Stelei a venit de la Dan Vlad, care a marcat un eseu, transformat apoi de Dumbrava. Dinamo ramane lider in play-off, cu 83 de puncte, iar Steaua ocupa locul doi cu 81 de puncte. (A.B.)