Un copil de sapte ani a fost ranit de o masina a MAI in timp ce traversa prin loc nepermis

Știri

Masina ce apartine MAI, o Dacia Logan, era condusa de un barbat in varsta de 35 de ani.

„Soferul a incercat sa ocoleasca o duba care era parcata pe partea dreapta in sensul directiei de mers. Copilul a traversat in fuga strada si s-a lovit de partea laterala a masinii. Nu a fost accidentat rau. S-a ridicat si a vrut sa fuga, noroc ca l-a oprit invatatoarea ca altfel nu l-am mai fi prins”, a declarat pasagerul masinii Dacia Logan.

Si seful Serviciului Rutier Bihor, Dorin Sava, a declarat ca accidentul a avut loc dupa ce copilul a traversat strada prin loc nepermis.

„Masina mergea spre centrul orasului. Copilul s-a desprins din grup si a traversat strada prin loc nepermis si fara sa se asigure. S-a lovit de aripa stanga a masinii”, a declarat acesta.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video