Acasă » SOC » Un israelian a amenintat Rusia cu bombe pentru a se razbuna pe fosta iubita!

Un israelian a amenintat Rusia cu bombe pentru a se razbuna pe fosta iubita!

De: Cancan 21/08/2009 | 00:00
Un israelian a amenintat Rusia cu bombe pentru a se razbuna pe fosta iubita!

Un israelian a alertat autoritatile ruse dupa ce a trimis pe internet mai multe amenintari cu bomba. Conform mesajului, bomba urma sa fie detonata pe aeroportul Omsk, din Siberia, la data de 6 sau 7 august.Tanarul, in varsta de 20 de ani, a recurs la aces gest disperat din cauza fostei sale prietene, o rusoaica pe numele careia a semnat amenintarile. Israelianul suferea o deceptie in dragoste si a vrut sa se razbune pe femeia care l-a parasit.In aceste doua zile, activitatea pe aeroportul Omsk a fost paralizata, autoritatile ruse luand toate masurile de precautie. In urma investigarii cazului, autoritatile ruse in colaborare cu unitatea speciala a politiei israeliene care combate infractiunile pe internet l-au arestat pe suspect.Dupa ce a fost arestat, tanarul a pledat vinovat, recunoscand a fost un gest de razbunare.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video