Acasă » Știri » Sport » Cât a câştigat Simona Halep! Şi-ar fi dublat banii, dacă o bătea pe Wozniacki

Cât a câştigat Simona Halep! Şi-ar fi dublat banii, dacă o bătea pe Wozniacki

De: Cancan 27/01/2018 | 13:57
Cât a câştigat Simona Halep! Şi-ar fi dublat banii, dacă o bătea pe Wozniacki
 
Finala de la Australian Open a reprezentat pentru Simona Halep şansa de a câştuga un turneu de Mare Slam, dar şi păstrarea locului 1 mondial. Aşa, daneza Wozniacki, care i-a fost adversar, a luat totul: banii dublaţi, plus locul 1 WTA! 
 
După calificarea în ultimul act al competiţiei de la Melbourne, Simona şi-a asigurat un cec în valoare de două milioane de dolari australieni, adică aproximativ 1,3 milioane de euro.
 
Cu aceşti bani a rămas Simona Halep, după înfrângerea de sâmbătă. Şi i-ar fi dublat, la victorie.
 
Simona, 7.715 puncte, a pierdut şi locul 1 WTA, în faţa aceleiaşi Caroline Wozniacki. 
Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video