Acasă » Știri » Știri interne » Bataie pe tramvaiul lui Mos Craciun

Bataie pe tramvaiul lui Mos Craciun

De: Cancan 08/12/2009 | 00:00
Bataie pe tramvaiul lui Mos Craciun

DE POVESTE. Mosul ii asteapta pe copiii aradenilor in tramvaiul-minune Paula Bulzan Compania de Transport Public Arad abia mai face fata copiilor care doresc sa se plimbe cu tramvaiul condus de Mos Craciun. Tramvaiul copiilor, condus de insusi Mos Craciun, a iesit recent pe traseu in Arad. Primii calatori au fost, ca in fiecare an, copiii angajatilor Companiei de Transport Public Arad. De luni, in tramvaiul Mosului vor putea urca doar copiii care si-au facut programare deoarece solicitarile sunt numeroase. Circulatia acestui tramvai a devenit traditionala in apropierea sarbatorilor de iarna, fiind al doisprezecelea an de cand iese pe traseu. Tramvaiul va circula pana dupa Sfantul Ioan, in fiecare zi, intre orele 08.00 si 20.00.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video