Acasă » LIFE STYLE » Utile » Cartelele de metrou se vand la automate speciale

Cartelele de metrou se vand la automate speciale

De: Cancan 04/08/2011 | 00:00
Cartelele de metrou se vand la automate speciale

Adio timp pierdut dimineata la cozile de la ghiseele Metrorex. Cartelele de metrou se distribuie printr-un sistem special, iar tranzactia dureaza doar cateva secunde.

Au fost puse in functiune 35 de automate de vandut cartele. Fiecare aparat contine un ecran de comanda pozitionat astfel incat sa asigure o buna vizibilitate si afiseaza un meniu usor de folosit, in limba romana, engleza si franceza. Ca utilizator, poti plati atat cu cardul, cat si cash, cu bancnote de 1, 5, 10, 50 de lei si monede de 10 si 50 de bani. Trebuie doar sa introduci suma exacta a contravalorii legitimatiei de calatorie solicitata pentru ca automatul nu iti da rest. Aparatele au fost amplasate in statiile: Parc Bazilescu, Jiului, 1 Mai, Pacii, Gorjului, Dristor 1, Aviatorilor, Universitate, Basarab 2, Grozavesti, Berceni, Aparatorii Patriei, Piata Sudului, Eroii Revolutiei, Piata Unirii 1 si 2, Piata Romana, Aurel Vlaicu, Pipera, Republica, Titan, Nicolae Grigorescu 1, Eroilor, Preciziei, Lujerului, Crangasi, Gara de Nord 1, Piata Victoriei 2, Stefan cel Mare, Obor, Piata Iancului, 1 Decembrie 1918, Anghel Saligny.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video