CUPA MONDIALA 2014 – Detaliul JENANT pe care Iker Casillas l-a lasat sa se vada in timpul meciului cu Chile! Cum s-a razbunat

Publicat: 19/06/2014 | 16:09

Iker Casillas a avut o seara de cosmar. A gresit la golul doi, cand a boxat o minge usoara chiar in picioarele lui Araguiz.
Portarul Realului a trait intens fiecare minut din meciul cu Chile si s-a enervat la maxim de ratarile colegilor lui de la nationala.

Spania a sperat pana in ultimul minut la victorie, insa Ramos, Busquets si Xavi nu au mai aratat tiki-taka letala cu care au reusit sa schimbe fotbalul, iar goluri s-au lasat asteptate.

Iker Casillas, exasperat de ratarile colegilor sai

CITESTE SI
CUPA MONDIALA 2014 – Mascota Mondialului din Brazilia a facut prima predictie si i-a iesit! Ce meci a intuit corect

CUPA MONDIALA 2014 – Programul COMPLET pentru astazi! Orele de disputare ale meciurilor de la Campionatul Mondial

Dupa ratarea lui Busquets din a doua repriza, Iker Casillas a cedat nervos si si-a rupt tricoul de pe el. Milioane de fani din intreaga lume au vazut frustrarea jucatorilor Spaniei, care in doua meciuri au reusit sa inscrie un singur gol, din penalty, in infrangerea usturatoare cu 1-5 din meciul cu Olanda.

Portarul Spaniei si-a rupt tricoul de nervi

CUPA MONDIALA 2014Casilllas: „Suntem primii responsabili”

„Atunci cind nu cistigi nici unul dintre primele doua meciuri e dificil sa explici ce s-a intimplat. Le cerem scuze fanilor. Acest grup nu merita sa termine asa aceasta era.
Sintem primii responsabili acestui dezastru si tot noi sintem primii care suferim. Trebuie sa ne gindim la viitor si sa facem ceva sa fie bine. E o lovitura grea. Eu zic sa raminem numai cu lucrurile bune pe care aceasta echipa le-a facut si nu cred ca a venit ziua cind trebuie sa aducem in discutie schimbul de generatii.
Sint in echipa jucatori de peste 30 de ani, iar selectionerul va lua o decizie pe care o vom respecta. Oricum, avem nevoie de un meci bun contra Australiei. Felicitam Chile pentru joc”