Acasă » SOC » Doi chinezi au fost loviti de fulger in timp ce se aflau pe Marele Zid Chinezesc

Doi chinezi au fost loviti de fulger in timp ce se aflau pe Marele Zid Chinezesc

De: Cancan 13/06/2009 | 00:00
Doi chinezi au fost loviti de fulger in timp ce se aflau pe Marele Zid Chinezesc

Doi chinezi in varsta de 27 de ani au fost loviti de un fulger in timp ce vizitau Marele Zid Chinezesc. Acestia au ales sa mearga sa viziteze simbolul Chinei, desi afara era furtuna. In momentul in care cei 2 au fost loviti de fulger, se aflau pe o sectiune mai putin vizitata si au cazut de la o inaltime de aproximativ 30 de metri.si au murit pe loc.Sectiunea din Zidul Chinezesc pe care s-a intamplat nenorocirea face parte din sutele de kilometri de „Zid Salbatic”, care nu este deschis pentru turisti, decat pentru cei pasionati de escaladari si catarat. Aceasta portiunea de Zid a fost inchisa inca din 2003, atunci cand guvernul chinez a luat aceasta decizie din dorinta de a proteja monmentul.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video