Doi tineri acuzati de complicitate la trafic de droguri de risc au fost retinuti!

Știri
Doi tineri acuzati de complicitate la trafic de droguri de risc au fost retinuti!

Potrivit unui comunicat de presa al DIICOT- Serviciul Teritorial Suceava si al Brigazii de Combatere a Criminalitatii Organizate Suceava, doi tineri din Suceava si comuna Calafindesti au fost retinuti, luni, pentru 24 de ore, ei fiind acuzati ca se ocupau cu gasirea si plasarea de canabis procurat din Grecia de alti doi tineri din comuna Calafindesti.

Cei doi tineri din Calafindesti au procurat o cantitate de canabis din Grecia, pe care au introdus-o in tara pentru a o vinde, dar si pentru consum propriu, ei fiind prinsi in flagrant, in data de 6 ianuarie 2012, in municipiul Suceava, in timp ce vindeau o cantitate de 394 de grame de canabis in schimbul sumei de 15.000 de lei, iar apoi arestati preventiv.

Cercetarile ulterioare au stabilit ca alti doi tineri, unul in varsta de 20 ani din comuna suceveana Calafindesti si altul in varsta de 28 ani din Suceava, in complicitate cu ceilalti doi, gaseau consumatori de droguri si le vindeau diferite cantitati de droguri de risc, din cele aduse din Grecia.

Cei doi complici sunt cercetati pentru complicitate la trafic de droguri de risc.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video