Handbal » SCM Râmnicu Vâlcea, victorie IMENSĂ în Liga Campionilor!

Publicat: 17/01/2022 | 16:24

În cursul zilei precedente, Râmnicu Vâlcea a înregistrat o victorie extrem de importantă în Liga Campionilor la handbal feminin! Succesul este cu atât mai important cu cât oferă echipei vâlcene o șansă importantă virtutea calificării în faza următoare a competiției.

Handbal » SCM Râmnicu Vâlcea, victorie la pas cu Vaci

Vâlcencele au avut parte de o prima repriză realmente fabuloasă. La pauză, scorul indica 21-11 în favoarea româncele în meciul cu Vaci din Ungaria. În actul secund, „turația” gazdele a fost mai scăzută, diferența de exact 10 goluri păstrându-se până la final. Scorul cu care s-a închid partida a fost 39-29.

În aceeași grupă, D, Viborg a învins-o pe Chambray Touraine cu 27-24. Astfel, reprezentantele României se clasează pe prima poziție în grupă grație diferenței superioare la care a câștigat primul duel.

În continuare, următoarea partidă penru SCM va avea loc pe 22 ianuarie. Atunci, Râmnicu Vâlcea se va deplasa în Franța pentru meciul cu Chambray.