Acasă » SOC » Politisti acuzati ca au ucis un om In bataie

Politisti acuzati ca au ucis un om In bataie

De: Cancan 02/09/2008 | 00:00
Politisti acuzati ca au ucis un om In bataie

MISTER. Sediul Postului de Politie Poienari, locul in care ar fi avut loc presupusa agresiune asupra victimei Doi politisti din judetul Neamt sunt acuzati ca au batut un satean, care, in urma leziunilor suferite, a decedat la spital. Rudele lui Constantin Avadanii, barbatul mort, dar si alti sateni, afirma ca au probe care indica faptul ca cei doi oamenii legii sunt vinovati. Incidentul cu pricina ar fi avut loc in ziua de 27 august, cand Constantin Avadanii a fost dus la postul de politie din comuna Poienari pentru ca s-a certat cu niste vecini. „Rudele victimei, dar si alti sateni, sustin ca politistii l-au omorat pe Constantin. Cica l-ar fi batut pana dimineata, cand a plecat la spital”, a declarat Vasile Dascalu, primarul comunei Poieni. Necropsia a stabilit ca moartea a fost violenta, iar politia a demarat o ancheta. (D.M.)

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video