PREMIERA! Instanta condamna o bona care maltrata copiii! Amendata cu 1.000 de lei!

Știri

Avocata Georgiana Teodorescu, de la Chiuariu & Associates Attorneys at Law, a declarat vineri pentru Mediafax ca Judecatoria sectorului 6 Bucuresti a condamnat-o la amenda penala de 1.000 de lei pe Lovinica Dinu, cea care a fost angajata ca bona de Irina Olteanu, pentru fiica sa Eva.

Cazul Evei a intrat anul trecut in atentia publicului dar si a autoritatilor dupa ce mama micutei a facut publice inregistrari video in care bona Lovinica Dinu afisa un comportament violent, atat fizic cat si verbal, fata de micuta.

In 16 iunie 2010, Judecatoria sectorului 6 Bucuresti a condamnat-o pe Lovinica Dinu la pedeapsa amenzii penale in cuantum de 1.000 de lei si o obliga la plata sumei de 1.000 de lei cu titlul de daune morale, precum si la plata cheltuielilor de judecata catre stat, respectiv la 150 de lei, a precizat avocata Georgiana Teodorescu.

Potrivit lui Teodorescu, acest caz constituie o premiera, pe rolul instantelor figurand mai multe cauze in care bone sunt reclamate pentru comportamentul lor. Cazul Eva este primul in care instanta s-a pronuntat.

Vezi aici cum bona o injura si o lovea pe fetita!

Alt copil plesnit de bona!

StirileProTV.ro

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video