Reacția neașteptată pe care a avut-o iubita lui David Popovici, după ce a devenit cel mai rapid înotător al lumii

Publicat: 14/08/2022 | 15:30
David Popovici Sursă foto: Raed Krishan

David Popovici continuă să facă performanță la cel mai înalt nivel. De curând, tânărul de doar 17 ani, a devenit cel mai rapid înotător din lume. Sportivul a câștigat medalia de aur la proba de 100 metri, la Campionatul European de Natație pentru seniori, de la Roma.

După ce anul acesta a câștigat medaliile de aur la probele de 100 de metri și cele de 200 de metri stil liber, David Popovici, a devenit cunoscut în toată lumea pentru performanțele sale. De asemenea, înotătorul român a devenit cel mai tânăr campion mondial la proba de 200 liber masculin și unul dintre cei mai tineri campioni mondiali masculin din istoria înotului.

Recent, David Popovici a reușit să mai treacă un titlu de campion în palmares, asta după ce a stabilit un nou record mondial. Sportivul a câștigat medalia de aur în proba de 100 metri liber la Campionatul European de Natație. Astfel, tânărul a devenit cel mai rapid înotător din lume.

Prima reacție a iubitei lui David Popovici, după ce a câștigat aurul la Roma

Iubita înotătorului a rămas pur și simplu fără cuvinte, după ce a văzut noile rezultate ale lui David. Pe contul ei de Instagram, tânăra care i-a furat inima înotătorului a postat o fotografie cu partenerul ei, la care a putut să scrie doar atât: ”um… UMMMMM”. În imagine erau trecute datele probei în urma căreia campionul a devenit cel mai rapid înotător din lume.

Postarea făcută de iubita lui David Popovici Sursă foto: Instagram

David Popovici a terminat cursa în 46, 86 secunde, fiind cel mai bun timp obținut vreodată pentru această probă. El a reușit să cucerească aurul și a stabili recordul la proba de 100 metri liber, însă România (David Popovici, Patrick Sebastian Dinu, George-Alexandru Stoica-Constantin, Mihai Gergely) a ratat calificarea în finala probei de 4×100 metri liber. România a terminat seria pe locul 4, iar la general s-a calificat pe locul 11.

VEZI ȘI: DAVID POPOVICI A VENIT CU ”JUMĂTATEA” LA GALĂ! EA ESTE IUBITA CELUI MAI BUN ÎNOTĂTOR DIN ROMÂNIA