Acasă » SOC » S-a aruncat de la zece pe hotelul Capsa

S-a aruncat de la zece pe hotelul Capsa

De: Cancan 23/10/2007 | 00:00
S-a aruncat de la zece pe hotelul Capsa

Un barbat cunoscut cu grave afectiuni psihice a distrus, ieri, o parte din acoperisul luxosului hotel Capsa, ca urmare a unei tentative de suicid. Mihai Popescu, in varsta de 36 de ani, locuieste la etajul 10 al unui imobil din buricul Capitalei, lipit de hotelul Capsa. Cunoscut de vecini drept „nebunul blocului”, Popescu era deseori vazut pe strada in timp ce tipa la un interlocutor imaginar ori cerea bani de la persoanele care lucreaza in zona. Duminica, Mihai Popescu a decis sa-si puna capat zilelor. Acesta a iesit pe o fereastra laterala a blocului si s-a aruncat in gol. Barbatul a aterizat, insa, pe acoperisul hotelului vecin. Tabla s-a indoit serios sub greutatea sa si a atenuat socul. Cu rani la maini, picioare si fata, sinucigasul a fost preluat de o ambulanta si internat de urgenta. (A.D.)

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video