Acasă » Știri » Știri interne » S-a întâmplat astăzi pe DN1! O maşină a Poliţiei Sibiu a ars în totalitate

S-a întâmplat astăzi pe DN1! O maşină a Poliţiei Sibiu a ars în totalitate

De: Cancan 29/08/2013 | 14:41
S-a întâmplat astăzi pe DN1! O maşină a Poliţiei Sibiu a ars în totalitate

Un autoturism al Poliţiei Sibiu a ars în totalitate, joi, pe DN 1, între localităţile Săcel şi Sălişte din judeţul Sibiu, agentul care se afla în interiorul maşinii reuşind să iasă după ce a observat flăcările sub capotă.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Poliţiei Sibiu, Luciana Balteş, în autoturismul dotat cu aparat radar se afla un poliţist, care a reuşit să iasă la timp din maşină, după ce a observat flăcările sub capotă.

Logan Radar

„În jurul orei 13.30, autoturismul se afla staţionat pe DN 1, între localităţile Săcel şi Sălişte. Operatorul radar se afla în autoturismul staţionat şi a observat că de sub capotă ies flăcări. A reuşit să iasă la timp din maşină şi a anunţat incendiul”, a declarat Luciana Balteş, pentru Mediafax.

Logan Radar

Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Sibiu, Diana Lazăr, autoturismul Poliţiei Sibiu a ars în totalitate, incendiul fiind lichidat la ora transmiterii acestei ştiri, iar traficul desfăşurându-se îngreunat în zonă.

Logan Radar

Pompierii cercetează cauzele producerii incendiului, urmând să anunţe rezultatele anchetei.

Banner

Ionut Chiperi

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video