Acasă » Reportaj » „Sa le taie mainile hotilor!”

„Sa le taie mainile hotilor!”

De: Cancan 11/07/2009 | 00:00
Sa le taie mainile hotilor!

RELAXARE. La plimbare cu mama ei DESTINATIE. A parcat in fata casei SOLUTIE. Ii explica unui vecin cum sa acopere cu celofan geamul spart Solista va fi nevoita sa i-mprumute un autoturism de la fratele sau, dupa ce masina sa personala, un superb Nissan 350 Z, a fost vandalizata, miercuri noaptea, in buricul Capitalei. Anamaria Ferent declara razboi deschis hotilor de orice fel. Pentru a doua oara in viata, blonda a ajuns victima spargatorilor, desi sustine ca si-a luat toate masurile de siguranta. „Mi-au spart masina miercuri seara. Mi-au spart geamul si mi-au luat detectorul de radar pe care, din nefericire, l-am uitat in ea. Desi am parcat in fata blocului meu, din zona Unirii, chiar in fata scarii care este pazita non-stop de un portar, acesti indivizi au reusit in doua minute sa-mi sparga geamul si sa ia ce era de luat”, ne-a declarat solista. Ea spera ca hotii vor fi prinsi in curand, pentru ca acestia au fost filmati de camerele de luat vederi de la banca din apropiere. „Oricum mi-am luat adio de la ea in vara asta pentru ca geamul trebuie comandat si adus din SUA. O sa continui sa platesc ratele la banca, pentru ca am achizitionat autoturismul printr-o preluare de leasing, dar nu ma mai pot deplasa cu ea. Masina a costat initial 60.000 de euro”, a declarat Anama-ria. Solista este revoltata de faptul ca legea este prea toleranta cu hotii si spune ca acestora ar trebui sa li se taie mainile. „Sau, ca in Nigeria, sa fie omorati si lasa-ti pe strada. Suntem o tara de hoti, de la politicieni la gainarii de rand, toti furam. Eu personal nu doresc nimanui sa ma atace, pentru ca mor cu el de gat”, ne-a marturisit Anamaria. (S.O.)

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video