Sechestru pe distractie! Autoritatile vor sa interzica petrecerile dupa ora 22.00! Se mai pot face chefuri doar cu semnatura vecinilor!

Știri
Sechestru pe distractie! Autoritatile vor sa interzica petrecerile dupa ora 22.00! Se mai pot face chefuri doar cu semnatura vecinilor!

Legea este propusa de social-democrati si daca va intra in vigoare ne putem lua adio de la muzica si cluburi. Senatorii vor ca programul muzical in localuri sa fie liber intre orele 09 00 si 22.00, dupa facandu-se doar cu acordul vecinilor. Doar statiunile turistice ar putea scapa de interdictii, pentru ele fiind stabilite orare speciale pentru functionarea localurilor.

Legea urmeaza sa fie discutata in parlament si alesii statului vor decide daca va trece de executiv sau nu.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video