Tanar la spital dupa ce a consumat etnobotanice, apoi a incercat sa se sinucida

Știri

„Tatal a decis sa-si aduca fiul la Iasi pentru a se trata, evident cu acordul acestuia. S-au urcat in tren, iar azi dimineata (joi dimineata – n.r.) a ajuns la noi, la spital. Tanarul avea tulburari cardiace si repiratorii. A fost stabilizat, acum se simte mai bine si urmeaza sa fie transferat la Clinica drogo-dependenti de la Spitalul de Psihiatrie Socola”, a declarat medicul Tudor Ciuhodaru.

Tanarul le-a spus jurnalistilor ca a inceput sa consume substante etnobotanice in urma cu doi ani si ca a avut cateva tentative de a renunta, dar nu a reusit.

„Am inceput sa iau etnobotanice in urma cu doi ani. Recunosc, anturajul a fost de vina. Ieri (miercuri – n.r.) eram deprimat, am consumat din nou astfel de plante si am incercat sa ma spanzur. Am venit la Iasi pentru a ma vindeca”, a afirmat tanarul.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video