Acasă » Știri » Știri interne » Un bărbat din Pitești, pericol public la volan! Avea 1,50 mg/l alcoolemie în aerul expirat. VIDEO

Un bărbat din Pitești, pericol public la volan! Avea 1,50 mg/l alcoolemie în aerul expirat. VIDEO

De: Cancan 12/10/2018 | 22:55
Un bărbat din Pitești, pericol public la volan! Avea 1,50 mg/l alcoolemie în aerul expirat. VIDEO

Un bărbat din Pitești a fost la pun pas să provoace o tragedie. Avea 1,50 mg/l alcoolemie în aerul expirat atunci când s-a urcat la volanul mașinii sale.

Un bărbat de 68 de ani s-a transformat într-un adevărat pericol public în trafic. Omul s-a urcat la volan deși consumase alcool înainte și abia se mai ținea pe picioare. În cartierul Gavana din Pitești nu a păstrat distanța și a intrat în autoturismul din fața sa. (CITEȘTE ȘI: GEORGE DRAGOMIR A MURIT ÎN ZIUA NUNȚII SURORII SALE, DUPĂ CE A FOST IMPLICAT ÎNTR-UN ACCIDENT VIOLENT)

Bărbatul a făcut un scandal monstru

Deși era vinovat, tot el a fost cel care a făcut un scandal monstru. A fost nevoie de intervenția poliției. Bărbatul a devenit recalcitrant, a țipat la toata lumea și l-a împins pe agentul de poliție. Pe șapte cărări, șoferul a devenit protagonistul unei comedii amare. Omul putea să provoace o adevărată nenorocire. (VEZI ȘI: ACCIDENT TERIBIL ÎN JUDEŢUL BUZĂU. DOUĂ PERSOANE AU MURIT DUPĂ CE CĂRUŢA ÎN CARE SE AFLAU A FOST LOVITĂ DE UN AUTOTURISM)

După tot circul iscat, polițistul l-a pus la pământ și a încercat să-l imobilizeze. Bărbatul însă nu a putut fi proit și a continuat circul. Testat cu etilotestul rezultatul i-a lăsat mască pe ceilalti participanti la trafic: 1,50 mg/ l alcool pur în aerul expirat.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video