VIDEO / Atmosferă de poveste la Târgul de Crăciun din Piaţa Constituţiei! Artiştii de la Voltaj şi Vunk vor cânta în curând

Publicat: 03/12/2017 | 17:55
VIDEO / Atmosferă de poveste la Târgul de Crăciun din Piaţa Constituţiei! Artiştii de la Voltaj şi Vunk vor cânta în curând

Voia bună şi zâmbetele sunt peste tot la Târgul de Crăciun din Piaţa Constituţiei! Deşi afară e destul de frig, bucureştenii s-au adunat cu sutele ca să guste din preparatele tradiţionale şi să cumpere cadouri pentru cei dragi. Şi, desigur, cei mici să-l întâlnească pe Moş Crăciun.

Vă reamintim că tradiţionalul târg şi-a deschis larg porţile în urmă cu două zile. Vizitatorii sunt aşteptaţi  până pe 27 decembrie. Acolo, vom găsi o zonă gastronomică, cu specific românesc, un târg de meşteşugari, dar şi 100 de căsuţe de unde putem cumpăra produse tradiţionale.

 

Duminică, 03.12.2017
11:00 – 13:00 – Planşe tematice de Crăciun, colorate cu praf de marmură
17:00 – 19:00 – Decoraţiuni de Crăciun din ceramică pictată
19:00 – 21:00 – Scrisori caligrafice către Moş Crăciun şi globuri personalizate

Sâmbătă, 09.12.2017
11:00 – 13:00 – Decoraţiuni de Crăciun din sticlă pictată
17:00 – 19:00 – Turtă dulce ornată
19:00 – 21:00 – Scrisori caligrafice către Moş Crăciun şi globuri personalizate

Duminică, 10.12.2017
11:00 – 13:00 – Planşe tematice, colorate cu praf de marmură
17:00 – 19:00 – Decoraţiuni de Crăciun din ceramică pictată
19:00 – 21:00 – Scrisori caligrafice către Moş Crăciun şi globuri personalizate
* Fiecare atelier cuprinde 4 sesiuni a câte 30 de minute fiecare;
** Grupele sunt formate din maxim 10 copii/atelier.

PROGRAM ARTISTIC:

Duminică, 3 decembrie

Prezentatori: Liana Stanciu şi Silviu Andrei

18:30 – 19:15 Bere Gratis
19:25 – 20:10 Vunk
20:20 – 21:00 Voltaj
21:10 – 22:00 Phoenix

Miercuri, 6 decembrie

Prezentatori: Ionela Năstase şi George Zafiu

18:30 – 19:00 Jeni Barbu şi Ansamblul „Dor de Cântec”
19:00 – 19:35 Ansamblul de colindători „Cosăul” din Maramureş
19:35 – 20:10 Ciprian şi Mihaela Istrate cu Grupul de colindători din Mureş
20:15 – 21:00 What’s UP
21:10 – 22:00 Andra

Vineri, 8 decembrie

Prezentatori: Iuliana Tudor şi Adrian Enache

18:30 – 19:10 Ansamblul folcloric „Ceata Junilor” din Sibiu cu Mariana Anghel (obiceiul Ceata de feciori din Mărginimea Sibiului)
19:10 – 19:50 Ansamblul „Transilvania” din Baia Mare (colinde şi obiceiul Jocul cu măşti)
19:50 – 20:20 Cornelia şi Lupu Rednic
20:30 – 22:00 Orchestra Naţională „Valahia” a Primăriei Municipiului Bucureşti, condusă de maestru dirijor Marius Zorilă cu Ştefania Rareş, Mioara Velicu, Lavinia Goste, Petrică Mîţu Stoian, Mariana Ionescu Căpitănescu, Ovidiu Homorodean

Sâmbătă, 9 decembrie

Prezentatori: Ionela Năstase şi George Zafiu

18:30 – 19:00 Dj Project
19:10 – 19:50 Andreea Bănică
20:00 – 20:40 Pepe
20:50 – 21:25 Elena Gheorghe Band
21:30 – 22:00 Mandinga

Duminică, 10 decembrie

Prezentatori: Ionela Năstase şi George Zafiu

18:30 – 19:10 Tavi Colen
19:20 – 20:00 Jinxy Von D’ers
20:10 – 20:50 Viţa de Vie
21:00 – 22:00 Iris

Vineri, 15 decembrie

Prezentatori: Liana Stanciu şi Silviu Andrei
18:30 – 18:50 Corul de copii Radio
19:00 – 19:30 Irina Sârbu Band
19:40 – 20:00 Corul bizantin „Tronos” al Catedralei Patriarhale, condus de arhidiacon Mihail Bucă
20:10 – 21:50 Paula Seling Band
21:00 – 22:00 Ozana Barabancea şi Ladies Orchestra

Sâmbătă, 16 decembrie

Prezentatori: Monica Davidescu şi Aurelian Temişan

18:30 – 19:00 Jazu
19:00 – 19:40 Ovidiu Komornyik & OK Band
19:40 – 20:10 Ianna Novac şi Distinto
20:10 – 20:50 Aurelian Temişan & Winter Magic Band
21:00 – 22:00 Horia Brenciu & HB Orchestra

Duminică, 17 decembrie

Prezentatori: Iuliana Tudor şi Adrian Enache

18:30 – 19:10 Amna
19:20 – 20:00 Adda Band
20:10 – 20:40 Irina Loghin şi Alesis
20:50 – 22:00 Fuego

Vineri, 22 decembrie

Prezentatori: Liana Stanciu şi Silviu Andrei

18:30 – 19:00 Maria Gheorghiu & Radu Grătianu
19:05 – 19:40 Ducu Bertzi
19:45 – 20:15 Narcisa Suciu
20:20 – 20:55 Vasile Şeicaru
21:00 – 22:00 Ştefan Hruşcă

Sâmbătă, 23 decembrie

Prezentatori: Iuliana Tudor şi Adrian Enache

18:30 – 18:50 „Urşii” din Comăneşti – Bacău
18:50 – 19:20 Ansamblul „Cununa Carpaţilor” al Centrului Naţional de Artă „Tinerimea Română” (obiceiuri: Căluşarii şi Căiuţii din Oltenia, Capra şi Ursul din Muntenia)
19:20 – 19:55 Ansamblul „Ţara Vrancei” din Focşani (obiceiuri laice din Ţara Vrancei: Mascaţi, Sorcove, Steaua)
19:55 – 20:30 Ansamblul folcloric „Baladele Deltei” din Tulcea (colinde şi obiceiuri: Jocul Caprei, Moşoi)
20:30 – 21:30 Gheorghe Zamfir cu Orchestra Metropolitană Bucureşti şi Corul „Accustic”, conduse de dirijor Daniel Jinga

Duminică, 24 decembrie

Prezentatori: Monica Davidescu şi Aurelian Temişan

18:00 – 18:25 Ansamblul de datini şi obiceiuri „Dor de la Humor” din Suceava, condus de Maria Macovei
18:25 – 18:50 Grupul de colindători „Mlădiţe Ilfovene” din Clinceni, condus de Marioara Man Gheorghe
18:50 – 19:10 Ansamblul folcloric „Doina Gorjului” din Târgu Jiu (obiceiul Piţărăii)
19:20 – 20:00 Orchestra „Mundi Colour” condusă de Daniel Jinga cu Sanda Ladoşi, Daniel Lazăr, Ioana Ciornea, Ana Cebotari, Marius Mitrofan

Luni, 25 decembrie

Prezentatori: Iuliana Tudor şi Aurelian Temişan

18:30 – 18:50 Corul „Divina Armonia”, condus de dirijorul Marius Firca
19:00 – 21:00 „Noaptea Sfântă de Crăciun” – Spectacol extraordinar de Crăciun: Monica Anghel, Luminiţa Anghel, Andra, Loredana, Nico, Lavinia Goste, Marcel Pavel, Aurelian Temişan, Andrei Lazăr, Vlad Miriţă, Cornel Ilie, Mihai Georgescu, acompaniaţi de Orchestra Simfonică Bucureşti şi Band-ul Andrei Tudor – dirijor Andrei Tudor şi Grupul vocal „Acapella”, condus de George Miron

Marţi, 26 decembrie

Prezentatori: Liana Stanciu şi Silviu Andrei

18:30 – 19:30 Crush şi Alexandra Ungureanu
19:40 – 20:40 Provincialii
20:50 – 22:00 Bosquito

Miercuri, 27 decembrie

Prezentatori: Monica Davidescu şi Aurelian Temişan

18:30 – 19:10 Proconsul
19:20 – 20:00 Direcţia 5
20:10 – 20:50 Smiley
21:00 – 22:00 Loredana & Agurida

 

Citește și...